fita
17 آذر 1401 - 13:12

فارس من| ایجاد سامانه‌ای جهت گزارش کم‌کاری کارمندان و مدیران دولتی/ سردبیر پویش: از سیستم نظرسنجی در ادارات استفاده شود

بخشی از مردم با تشکیل پویش‌هایی با عناوین «سیستمی برای نظرسنجی از مردم و ارباب‌رجوع راه‌اندازی کنید» و «ایجاد سامانه‌ای جهت گزارش کم‌کاری کارمندان و مدیران دولتی» در سامانه «فارس‌من» خبرگزاری فارس، به دنبال وضع قانون در این رابطه هستند.

گروه سیاسی فارس: یکی از عوامل پیشرفت نهادها و سازمان‌های اداری در هر کشوری، مسئله تکریم ارباب رجوع و تعامل دو طرفه مسئولین و مردم برای حل مشکلات است.

توصیه‌های همیشگی رهبر معظم انقلاب به دولت‌‌های مختلف در موضوع رابطه و تعامل با مردم و مردمی‌بودن هم می‌تواند شاخص مهمی برای دولتمردان و قانونگذران کشور در این رابطه باشد. 

از این رو بخشی از مردم با راه‌اندازی پویش‌هایی با عناوینی  و پویش‌های دیگری با موضوعاتی شبیه به این پویش‌ها در سامانه «فارس من»، خواستار تصویب قانونی در این رابطه شدند.

در بخشی از بیانیه این پویش آمده است: همانند خیلی از اپلیکیشن‌های اینترنتی که نظر مشتری‌هایشان را می‌پرسند، باید قانونی وضع شود تا در هر اداره و سازمانی یک برنامه یا سایتی طراحی شود تا با مراجعه ارباب‌رجوع به آن، افراد به خدماتی که می‌گیرند امتیاز دهند و در صورت پایین آمدن نمره‌ کارمند مربوطه، با تذکر و در صورت لزوم عذر او را بخواهند که البته باید توضیحات کارمند هم بررسی شود.

سردبیر این پویش هم در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس می‌گوید: اگر چنین سامانه‌ای راه‌اندازی شود، بحث کارآیی نهادها و سازمان‌های قطعا چند برابر می‌شود و به طبع آن رضایت مردم هم افزایش پیدا می‌کند.

ارباب رجوعی از شهرستان بابل که این پویش را به ثبت رسانده در ادامه معتقد است: از انقلاب اسلامی یاد گرفته‌ایم که هرگاه کارها را مردمی‌سازی کردیم و به خود مردم سپردیم، در آن کار پیشرفت قابل توجهی داشته‌ایم. در بحث سازمان‌ها و اداره‌ها هم اگر این اتفاق صورت بگیرد قطعا کارآیی نهادها افزایش پیدا می‌کند.

در پایان شما هم اگر مایل باشید می‌توانید از اینجا در امضای این پویش سهیم باشید.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 901601