fita
17 آذر 1401 - 11:22

حرکت کمیته امداد به سمت خودکفایی مددجویان/ خاکسار: امسال برای ایجاد 500 هزار شغل در کشور برنامه‌ریزی شده است

مصطفی خاکسار قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: همه خدمات ارائه شده در کمیته امداد باید در نهایت به سمت خودکفایی مددجویان منتهی شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، مصطفی خاکسار قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: همه خدمات ارائه شده در کمیته امداد باید در نهایت به سمت خودکفایی مددجویان منتهی شود.

وی ادامه داد: در این راستا هر ساله برنامه‌‌ریزی‌های مدونی صورت می‌گیرد که با ارائه تسهیلات و کمک خیران به منظور ایجاد شغلی پایدار برای مددجو و خودکفا شدن تحقق پیدا می‌کند.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) یادآور شد: سال گذشته بیش از 300 فرصت شغلی ایجاد شد و امسال هم ایجاد 500 هزار فرصت شغلی در دستور کار داریم که تا به امروز 230 هزار فرصت شغلی با استفاده از تسهیلات بانکی ارائه شده است.

وی در خصوص ساخت مسکن برای نیازمندان، افزود: سال گذشته بیش از 150 هزار خدمات مسکن ارائه شده که بخش عمده‌ای از آن در بحث تعمیرات مختلف بوده و در حوزه ساخت و خرید بیش از 20 هزار مسکن ساخته و خریداری شده که براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته امسال با استفاده از کمک‌های دولت، بانک‌ها و خیران برای ساخت 30 هزار مسکن برنامه‌ریزی شده است.

خاکسار ادامه داد: در حوزه ساخت مسکن توجه به روستاها ویژه است به طوریکه حدود 90 درصد از ساخت مسکن در روستاها بوده است.
این مسؤول در توضیح کمک کمیته امداد در امر ازدواج، اظهار کرد: در سال گذشته حدود 72 هزار سری جهزیه به نوعروسان نیازمند اهدا شده و امسال هم تا کنون 60 هزار سری جهزیه که شامل 5 کالای اصلی است، به نوعروسان اهدا شده است.

پایان پیام/پ


 

منبع: فارس
شناسه خبر: 901564