fita
16 آذر 1401 - 09:29

دانشجویان در مسیر گفتمان‌سازی انقلابی و مطالبه‌گری در دانشگاه‌ها حرکت کنند

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌ غربی گفت: دانشجویان در دانشگاه‌‌ها و در کنار تحصیل علم، به دنبال گفتمان‌سازی انقلابی و نیز مطالبه‌گری منطقی باشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی شامگاه سه‌شنبه و در آستانه روز دانشجو، در دیدار با جمعی از نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های مرکز آذربایجان‌ غربی، با تاکید بر استفاده از فرصت جوانی، اظهار داشت: دوران جوانی بهترین ایام زندگی و همراه با شور، نشاط و انرژی است، لذا فرصت جوانی را مغتنم بدانید و از آن برای کسب معنویت استفاده کنید.

وی با اشاره به مطالبات مقام معظم رهبری از دانشجویان، افزود: خودسازی فردی و اجتماعی و تقویت مبانی معرفتی از جمله مطالبات رهبری از دانشجویان بوده و دانشجو باید به این مطالبات عمل کند. مطالبات رهبر انقلاب از دانشجویان باید در زندگی فردی و اجتماعی عملیاتی کنند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌ غربی با تاکید بر رعایت مطالبه رهبر معظم انقلاب در خصوص انتقاد به دور از پرخاشگری، عنوان کرد: دانشجو باید ضمن بیان انتقاد از پرخاشگری و توهین پرهیز کند.

وی با اشاره به مطالبات مطرح شده توسط دانشجویان، گفت: مطالبات خوبی در این نشست مطرح شد، اما انتظار این بود که مطالبات اندیشمندانه و عمیق‌تری مطرح شود. ضمن اینکه باید دقت شود که نقد و انتقاد از مسئولان خوب است ولی نقد باید منصفانه باشد و نباید به گونه‌ای باشد که هیچ مسئولی از ترس انتقاد نتواند کاری انجام دهد.

آذربایجان غربی ,

حجت‌الاسلام قریشی در بخشی از سخنان خود به موضوع اغتشاشات اخیر اشاره کرد و گفت: آمریکا به خاطر اینکه ایران توانسته ابرقدرتی‌اش را به چالش بکشاند، برای انتقام در داخل ایران آشوب و اغتشاشات ایجاد کرده است. مخالفان نظام مقدس اسلامی در بین خود اختلاف دارند به طوری‌که حتی نتوانسته‌اند علیه این نظام پرچم واحدی در دست بگیرند.

وی با اشاره به مطالبه مقام معظم رهبری در خصوص گفتمان‌سازی انقلابی در دانشگاه‌ها، بیان کرد: دانشجویان باید گفتمان‌سازی انقلابی را در صدر برنامه‌های خود در دانشگاه قرار دهند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌ غربی با بیان اهمیت رعایت عفاف و حجاب، گفت: دانشجویان باید به مسئله حجاب و حیای اسلامی به ویژه در دانشگاه توجه ویژه داشته باشند.

آذربایجان غربی ,

وی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در خصوص عدم حضور استاندار، نمایندگان مجلس و سایر مسئولان در دانشگاه‌ها گفت: در خصوص حضور مسئولان در دانشگاه، به عنوان واسطه برای حضور مسئولان و نمایندگان مجلس در دانشگاه حاضر به ایفای نقش هستم.

قریشی در پاسخ مطالبه یکی از دانشجویان در خصوص اختصاص تریبون نماز جمعه به دانشجویان نیز گفت: درخواست برای حضور در تریبون نماز جمعه و بیان مطالبات و انتظارت زیاد است و به همین دلیل نمی‌شود کل جمعه‌ها را فقط دانشجویان سخنرانی کنند، اما دانشجویان بارها از این تریبون استفاده کرد‌اند و مانعی در این میان وجود ندارد.

وی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در خصوص پرونده شهرداری ارومیه، خاطرنشان کرد: باید با هر کس در این پرونده تخلفی دارد برخورد شود، اما هر کس تخلفی ندارد باید تبرئه شود. طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده شهرداری سابق سبب ایجاد مشکلاتی در مدیریت شهری شده که با به نتیجه رسیدن این پرونده مسئولین شهر می‌توانند به حل مشکلات شهر بپردازند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌ غربی در خصوص فساد گفت: ما مخالف فساد هستیم، ولی باید با فساد و مفسد عادلانه برخورد شود و نباید تر و خشک با هم بسوزد.

وی در پایان و در پاسخ به انتقاد یکی از دانشجویان در خصوص عدم اجرایی شدن طرح‌های دانشجویی، گفت: طرح‌های دانشجویی اگر طرح‌های معقولی باشندف حاضر به وساطت برای اجرای طرح‌ها با مسئولان هستم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 900331